Фото
субота, 21 травня 2016 р.
середа, 18 травня 2016 р.
Що таке ПКР? Матеріал для самопідготовки учням 6 класу
Юні друзі! Наш навчальний рік добігає до кінця. Настав час узагальнити все вивчене. З метою ззапам"ятати "нудні" правила пропоную скласти до кожної вивченої частини мови сенкан. Для тих, хто не знає, це жанр японської поезії, яку можна умовно назвати різновидом білого вірша, у якому 1 рядок - це назва, 2 становить два прикметники, 3 - три дієслова, 4 - речення з чотирьох слів, а 5 - слово-синонім - асоціацію.
Наприклад:
Іменник.
Самостійний, змінний.
Називає, означає, іменує.
Іменник- самостійна частина мови.
Реклама.
Між іншим, це учнівська творчість.
Оскільки підручники ми невдовзі здаємо, то пропоную скласти опорні схеми. Як зразок пропоную свої, вони Вам стануть у нагоді на наступному уроці, а далі доведеться творити самостійно, обираючи улюблених героїв книг і мультиків.
Тож почнімо з іменника:
вівторок, 17 травня 2016 р.
Українська Жорж Санд, "Мовчазне божество", або ж просто ЖІНКА
Шановні 9-класники, ми продовжуємо готуватися до ДПА. Цього разу на Вас чекає знайомство з однією з перших українських жінок-письменниць. Справжньою леді, у яку закохана була майже вся інтелектуальна чоловіча еліта. Багато протиріч, провокацій, пліток точилося довкола її імені, але не забуваймо: Марія Вілінська - просто жінка.У чому ж, окрім привабливої зовнішності, крилася таємниця її спокусливості - авторка вміла слухати свого співрозмовника. Тож, робіть висновки, юні панянки!) Приємного перегляду відео, цікавої розмови на уроці. Між іншим, "Меланхолійна проза Марка Вовчка" була першою моєю курсовою роботою).
понеділок, 16 травня 2016 р.
Не заплутайтесь із боками
Начебто шляхетна мета - очистити мову. Але ж твердження "з одного боку, з другого боку (а не з іншого) боку" не збігається із загальноприйнятим. Дякую за онлайн- консультацію Авраменку О. М. Як контрааргумент доцент-мовознавець запропонував статтю К. Городенської:
неділя, 15 травня 2016 р.
Як відрізнити прийменник "незважаючи" від дієприслівника "не зважаючи"?
Частини мови напрочуд мобільні - мають примхливу звичку переходити з однієї в іншу. Більше того, інколи це впливає на правопис. Цьогорічна тема твору ЗНО змусила нас укотре замислитися, коли "незважаючи" - це прийменник, тобто пишемо разом, а коли "не зважаючи" - дієприслівник?
Дякуючи Інтернету, маю можливість консультуватися зі своїми викладачами. Приємно, що ніхто не відмовив у дружбі. Цього разу нас консультує професор Київського університету імені Грінченка
Olena Goroshkina:
" Якщо "не зважаючи на" ужито в значенні "не звертаючи уваги", то це дієприслівник. Не зважаючи ні на кого, дівчина поцілувала коханого. "Незважаючи" є прийменником, коли можна дібрати синонімічний прийменник, наприклад, попри, дарма що тощо. Дієприслівники трапляються рідко, частіше - прийменники".
Підписатися на:
Дописи (Atom)