Фото

Фото

четвер, 30 квітня 2015 р.

Завдання 29-33, або "Contra spem spero"...


Провідний спеціаліст відділу наукового забезпечення УЦОЯО, харків`янин Василь Терещенко, вирішив розставити крапки над "і" у полеміці щодо одного з текстів у тесті з української мови й літератури.У своєму Фейсбук він написав:


"Допоможіть поширити наш коментар стосовно правильних відповідей на завдання 29-33 до тексту «Маленький шлях – не для людей». Ці завдання викликали найбільше невдоволення серед випускників, учителів і репетиторів, що цілком зрозуміло, адже вперше в історії тестування з української мови та літератури до тесту був уведений красивий і водночас глибокий художній текст, який вимагав непересічних завдань, і вони були створені… Хоча, як виявилося, бісер нікому не потрібен.
Насамкінець зазначу, що ці завдання створювали люди, для яких творчість Хвильового, Стуса, Пагутяк – ось орієнтири читацької культури сучасного нашого учня! Закономірно, що тексти сучасної письменниці Г. Пагутяк команді розробників тестових завдань здалися добрим матеріалом для того, щоб оцінити сформованість читацької спроможності випускників. На жаль, як виявилося, самій пані Галина Пагутяк такі розробники здаються «тарганами»… Можливо, знавцям комах і видніше, хто любить їхню творчість…"
Звісно, професіоналам УЦОЯО текст має бути більш зрозумілий, ніж самій авторці. А вчителі, репетитори й випускники Хвильового й Стуса не читали...
"Contra spem spero"...
P.S.  А я щороку пишу з 11-класниками твір "Поразка - це наука, ніяка перемога так не вчить". Невже я втрачу аргументи? Питання риторичне... Не відповідайте. 

Немає коментарів:

Дописати коментар